Pozabankowe Pożyczki Prywatne na Dowolny Cel

Pożyczki zazwyczaj bierzemy od firm pozabankowych lub prywatnych np. w Krakowie. Jednak trzeba mieć świadomość, że zwykłe uzyskiwanie środków nie jest jedyną opcją. Można na przykład skorzystać z pożyczki prywatnej pod zastaw samochodu. Takie rozwiązanie gwarantuje szybsze otrzymanie tak potrzebnych pieniędzy.

Najlepsze jest to, że usługa pożyczek prywatnych pod zastaw jest już ogólnie dostępna np. na aerheads.co.uk, także w serwisach internetowych. Jednak jesteśmy przekonani, że mało kto dokładnie rozumie działanie takich prywatnych pożyczek. Na szczęście wszystko jest proste i zrozumiałe. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że takie pożyczki w zasadzie działają tak samo, jak wszystkie inne. Jednak odróżnia je aspekt, że nasze auto idzie pod zastaw.

Oczywiście zastawić można tylko i wyłącznie auto wpisane w nasz dowód rejestracyjny. Takowy zabieg pozwala na uzyskanie większych kwot pożyczki i lepszych warunków. W końcu pożyczkodawca posiada nasz samochód i nie musi się obawiać, o to, że nie będziemy spłacać rat.

W jaki sposób działa taka pożyczka ?

Jeśli ktoś jest zdecydowany i chciałby skorzystać z prywatnej pożyczki pod zastaw swojego samochodu osobowego, to nic nie stoi na przeszkodzie. Przedstawimy teraz, jak dokładnie przebiega proces ubiegania się o środki w tej formie pożyczki. Na samym początku musimy znaleźć odpowiadający naszym wymaganiom serwis, gdzie złożymy wniosek.

Nie jest to nic trudnego. Można skorzystać z polecenia znajomych lub poszukać ofert w internecie na terenie Krakowa. Składanie wniosku o przyznanie pożyczki rozpoczynamy od uzupełniania formularza nas stronie. Zazwyczaj informacje, które musimy tam wpisać, są identyczne, tak jak w przypadku standardowych chwilówek, ale mogą być potrzebne dodatkowe dane na temat naszego pojazdu.

Jeśli pożyczkodawca zaakceptuje nasz wniosek, to najprawdopodobniej prześle nam kilka bardzo ważnych dokumentów. Chodzi o umowę pożyczki, przewłaszczenia auta oraz dokumenty pełnomocnictwa, które pozwalają na ustalenie firmy jako właściciela naszego auta. Trzeba wiedzieć, że podpisanie wszystkich z tych dokumentów, jest nieodwracalne. Wtedy to pożyczkodawca jest właścicielem pojazdu w 51%.

Można więc w prosty sposób wywnioskować, że gdy nie spłacimy rat, to nasze auto przepadnie na rzeczy pożyczki. Jednak, gdy wszystko uregulujemy w terminie, to z powrotem będziemy jedynymi właścicielami samochodu. Oczywiście znajdą się osoby, które pomyślą, że z auta nie można korzystać w okresie spłacania zadłużenia. Nie jest to prawda, bo normalnie możemy użytkować samochód, jeśli spłacamy wszystko terminowo.

Jak wysoka może być kwota pożyczki?

W kwestii tego ile możemy otrzymać, gdy bierzemy pożyczkę pod zastaw samochodu, kluczowa jest wartość pojazdu. To na jej podstawie firma pożyczkowa ustala kwotę, którą jest w stanie zaproponować. Zazwyczaj ta kwota nie jest wyższa od wartości samochodu. Chodzi przecież, o to, aby to firma Kraków mogła się zabezpieczyć od utracenia środków.